Jaki rower do miasta?

Przystosowany do poruszania się w mieście. Nie najszybszy, ale za to wygodny. Gwarantuje sprawne przemieszczanie się wszędzie tam, gdzie przy różnorodnych nawierzchniach duża prędkość nie jest priorytetem. Przy wyborze roweru miejskiego postaw na wyposażenie dodatkowe. Najlepsze błotniki, oświetlenie i bagażnik lub kosz z przodu to niezbędne akcesoria.

Oświetlenie zagwarantuje dobrą widoczność i bezpieczeństwo. Błotniki i inne osłony, których w przypadku tego typu jednośladów nigdy za mało, są niezbędne, bo przecież pogoda w mieście nie zawsze jest idealna. Za to bagażnik czy kosz będzie idealny jeżeli zaplanujesz wypad na zakupy. Obok akcesoriów duże znaczenie mają jeszcze dwie pozycje w specyfikacji.

W przypadku miejskich krążowników warto zwrócić uwagę na opony. Komfort jazdy zapewnią te szerokie z delikatnym bieżnikiem. Mało agresywny bieżnik ma jedną bardzo istotną zaletę – zmniejsza opory toczenia co wpływa na mniejsze zmęczenie podczas jazdy. Następną istotną sprawą są sprawne hamulce z dużą siła hamowania, tak by bez problemu zatrzymać się na czerwonym świetle.