Wygodne ubrania na rower

Sport to ważny element codzienności, który powinien na stałe wpisać się w nasz styl życia. Zawsze warto szukać ulubionej aktywności i znaleźć dla niej miejsce pośród innych zadań i obowiązków. Efektem takich poszukiwań jest między innymi wzrost popularności jazdy na rowerze – to nie tylko sport, ale przede wszystkim świetny i rodzinny sposób spędzania czasu na łonie natury.

W ostatnich latach coraz więcej się mówi o tym, jak ważny jest dla nas ruch i że to właśnie on jest najprostszym sposobem na zdrowie, piękną sylwetkę i dobre samopoczucie. Żeby to osiągnąć wcale nie musimy kupować karnetów na siłownię czy ćwiczyć pod okiem trenera personalnego. Wystarczy wsiąść na rower i ruszyć w podróż. Ale najpierw – czas na odpowiednie przygotowanie.

Trudny wybór odzieży rowerowej

Zakup sportowych ubrań to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli są to nasze pierwsze ubrania tego typu. Musimy bowiem zwrócić uwagę na kilka kwestii, które pozwolą nam wybrać odpowiednią odzież funkcyjną. Oto kilka wskazówek:

  • ubrania na rower muszą być komfortowe – nie mogą nas uwierać i krępować ruchów,
  • powinna być wykonana z oddychającego materiału, który jednocześnie będzie odprowadzał wilgoć na zewnątrz,
  • jeśli planujemy regularne treningi lub wycieczki rowerowe, warto wyposażyć się w kilka kompletów odzieży, które będzie można dopasować do pogody,
  • dla komfortu jazdy, spodenki powinny posiadać anatomiczną wkładkę, która amortyzuje drgania i minimalizuje ryzyko podrażnienia skóry.

Jak się ubrać na rower?

Na pozór to pytanie wydaje się proste, bo jedną z pierwszych odpowiedzi, jaka nasuwa się na myśl jest – przede wszystkim wygodnie. I fakt, jest to prawda. Ale co dokładnie warto mieć w swojej szafie? Wśród ubrań rowerowych znajdziemy wiele propozycji, ale najważniejsze dla nas powinny być:

  • spodnie i koszulki,
  • kask i ochraniacze,
  • kurtka przeciwdeszczowa lub bluza chroniąca przed wiatrem,
  • opaska na uszy lub czapka,
  • rękawiczki rowerowe.

Taki zestaw sprawdzi się zarówno w przypadku doświadczonych kolarzy, jak i amatorów tego sportu, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jazdą. Co ważne, wiele dobrej jakości ubrań rowerowych znajdziemy np. w ofercie sklepu Kaufland. A to znaczy, że koniec z wymówkami i odkładaniem w nieskończoność wizyty w sklepie sportowym.

Jazda na rowerze może sprawiać wiele przyjemności i przynieść mnóstwo korzyści dla naszego zdrowia. A gdy zaangażujemy w to całą rodzinę, pomożemy jej wyrobić nowe, zdrowe nawyki, co będzie miało ogromne znaczenie, szczególnie w przypadku dzieci. Zatem, to chyba idealny moment, żeby przejrzeć garderobę, kupić brakujące ubrania na rower i ruszać przed siebie na wspaniałą wakacyjną wycieczkę.