Rower – przyjemność jazdy na co dzień

Rowery to tak powszechne, zwyczajne pojazdy, że mało kto docenia ich liczne zalety. Przyzwyczailiśmy się do nich – po prostu są częścią krajobrazu miejskiego. Są używane przez kurierów do dostarczania zamówień, sportowców do treningu i rywalizacji. Przeciętny Kowalski wsiada na bicykl, gdy po prostu chce trochę szybciej się przemieścić do pracy lub po zakupy.

Tymczasem jazda zwykłym dwukołowcem może Ci dostarczyć więcej przyjemności niż jakimkolwiek innym środkiem transportu. Zależy to oczywiście od pogody i trasy. Inaczej jedzie się obok kopcącego korka hałaśliwych samochodów, a inaczej ścieżką przez las. Często wystarczy niewielkie nadłożenie drogi, żeby uprzyjemnić sobie zwykłą trasę z domu do biura i z powrotem.

Może zamiast drogi wzdłuż ruchliwej dwupasmówki da się pojechać między domkami jednorodzinnymi? A po pracy, czy dałoby się odwiedzić park lub inną zadrzewioną okolicę? Zwykłe, nawet miejskie powietrze przyjemnie owiewa twarz po siedzeniu w dusznym biurze. Nie doświadczysz tego, zamykając się w samochodzie ani pędząc na złamanie karku motocyklem. Kolarstwo na co dzień może być jednocześnie odreagowaniem stresów, których doświadczasz w pracy. Dzięki rowerowi po powrocie można przystąpić do obowiązków domowych bez frustracji i pozostawania umysłem w problemach służbowych.