Czy da się kupić tani i jakościowy rower?

rowery

Hasła „tani” i „jakościowy” rzadko kiedy się ze sobą łączą, ale nie jest to tak zupełnie niemożliwe, a już na pewno nie w przypadku rowerów. Te pojazdy nie muszą kosztować majątku. Im wyższa jest ich cena, tym więcej da się od nich oczekiwań, ale nie każdemu musi zależeć na jakichś niesamowitych funkcjach, super nowoczesnej konstrukcji i obiciu siodełka wykonanym z prawdziwej naturalnej skóry.

Dla wielu priorytetem jest cena i to, by tanie rowery rzeczywiście były tanie. Mając zamiar oddawać się rowerowym przejażdżkom wyłącznie od czasu do czasu i wyłącznie w celach rekreacyjnych, fajniej jednak wydać na ten rower tysiąc złotych, a nie trzy czy cztery tysiące.

Koniec końców prawie zawsze jest jednak tak, że nabywca nowego roweru wydaje na ten rower więcej pieniędzy, niż to na samym początku zakładał. Często zostaje do tego nakłoniony przez pracowników specjalistycznego sklepu, którzy wcale nie mają na celu zyskania wyższej prowizji, a po prostu nie chcą, by klient musiał do nich wracać z powodu swojego niezadowolenia, wynikającego z zakupienia kiepskiego roweru.

Kompromisy są wskazane, ale czasami trzeba nagiąć się w tę drugą i mniej wygodną stronę, która wymaga zdecydowania się na nieco większy wydatek. Rowery tanie, ale rowery porządne, na których naprawdę da się normalnie jeździć, to takie rowery, które kosztują coś w okolicy tysiąca pięciuset złotych. Tak właśnie twierdzą prawdziwi rowerowi eksperci, a ich akurat warto posłuchać. Rower, który będzie kosztować tylko odrobinę mniej, czyli np. tysiąc dwieście złotych, może okazać się znacznie gorszy, co łatwo można będzie zobaczyć już podczas pierwszych przejażdżek.

Cierpliwość prawie zawsze popłaca, więc jeśli ktoś w danym momencie nie może sobie pozwolić na to, by na tanie rowery wydać tysiąc pięćset złotych, powinien on jeszcze na moment wstrzymać się z zaplanowanym zakupem i poczekać, aż uda mu się uzbierać trochę więcej pieniędzy. Warto też polować na różne okazje. Nierzadko to właśnie dzięki nim kupuje się świetne rowery w niskich cenach.

Warto odwiedzić też www.gorzowinfo.pl i poczytać o jednych z najpiękniejszych miejsc na wycieczki rowerowe.