Mniej popularne sporty zimowe – 3 przykłady

Zima to fantastyczny okres do uprawiania sportu. Dyscypliny sportowe cieszą się wielką popularnością, choć zwykle mówiąc o nich myślimy głównie o narciarstwie i jeździe na snowboardzie.

O ile te dyscypliny dają mnóstwo radości, o tyle warto zainteresować się mniej popularnymi sportami zimowymi. Jest tu naprawdę wiele do odkrycia.

Jazda na łyżwach i hokej

Na łyżwach można co prawda jeździć przez cały rok, korzystając z krytych obiektów. Jednak to właśnie zima jest okresem, kiedy dyscyplina ta cieszy się największą popularnością. Łyżwy doskonale wpływają na naszą sylwetkę. W czasie jazdy intensywnie pracuje całe ciało, co pozwala na wyrzeźbienie różnych elementów sylwetki. Oprócz tego mamy do wyboru różne rodzaje takich aktywności – między innymi łyżwiarstwo figurowe. Jazda na łyżwach łączy się również z hokejem.

Gra w hokeja wymaga już grupy ludzi do wspólnej zabawy. Znalezienie miłośników takich aktywności nie powinno jednak nigdzie być problemem.

Saneczkarstwo

Sanki to nieodłączny element wspomnień zimowych okresów i dzieciństwa dla większości ludzi. Osiągnięcie dorosłości nie oznacza jednak, że trzeba odstawić sanki w kąt. Saneczkarstwo jest całkiem popularną dyscypliną, szczególnie w południowej Polsce.

W wielu miejscach znaleźć można profesjonalne tory do jazdy na sankach. Wbrew pozorom, nie jest to prosty sport. Dyscyplina obejmuje bowiem bardziej ekstremalne zjazdy na sankach przy większych prędkościach. Wymaga to rzecz jasna profesjonalnego wyposażenia i dobrej kondycji fizycznej.

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat saneczkarstwa.

Żeglarstwo na lodzie

Coś dla miłośników żeglowania. Wykorzystuje się do tego tak zwane bojery, przypominające żaglówki – z tą różnicą, że są one dostosowane do poruszania się po lodzie.

W Polsce istnieją organizacje zrzeszające miłośników tego sportu, odbywają się również międzynarodowe zawody. Żeglowanie po lodzie również wymaga niemałej kondycji oraz dobrego przygotowania, ale jest jednocześnie bardzo satysfakcjonującą dyscypliną.