Rowerek magnetyczny vs rowerek mechaniczny

rowerek

Rowerek magnetyczny czy mechaniczny? Który z tych dwóch modeli będzie lepszy i praktyczniejszy? Chcąc dokonać dobrego porównania różnych wariantów rowerków stacjonarnych, warto by było wspomnieć jeszcze o rowerkach elektromagnetycznych. Każde z tych urządzeń ma nieco inną budowę i tym samym inne właściwości. Analiza opisu poszczególnych modeli pozwala stwierdzić, który z nich będzie najlepszy dla danej osoby.

Rowerki elektromagnetyczne są niszową grupą produktów. Przeciętny człowiek raczej po nie nie sięgnie, nie widzą w tym sensu, skoro kosztują one najwięcej. Rzadko kiedy takie rowerki stają się więc zwykłym domowym sprzętem do ćwiczeń. Przeważnie można je spotkać na siłowniach. Są to bowiem urządzenia mocno zaawansowane pod względem technologicznym, z których zwykle korzystają zawodowi sportowy.

Praktyczniejszy będzie więc klasyczny rowerek stacjonarny i to zarówno ten magnetyczny, jak i mechaniczny. Oba urządzenia nie różnią się od siebie jakoś znacząco. Na pierwszy rzut oka wyglądają prawie tak samo, bo ich budowa jest bardzo zbliżona. Nie są duże, więc mieszczą się spokojnie i w domach, i w mieszkaniach. Każdy, kto chciałby ćwiczyć u siebie w bezpiecznych warunkach, powinien coś takiego sobie sprawić.

No to jak – rowerek magnetyczny czy mechaniczny – co będzie lepsze? Osobom ćwiczącym wyłącznie rekreacyjnie i amatorsko poleca się zwykle rowerki mechaniczne, gdyż są one prostsze w obsłudze i po prostu tańsze. Magnetyczne modele mają nowocześniejszą budowę i zwykle też oferują kilka dodatkowych funkcji. Nie są absolutnie niezbędne, ale ich zakup czasem warto rozważyć.

Świetne porady ze świata treningu i dyscyplin sportowych oferuje też portal News Info.