Film „Wyścig” (2013)

„Wyścig” (Rush) to film z 2013 roku wyreżyserowany przez Rona Howarda. Opowiada on o rywalizacji w Formule 1 między Niki Laudą a Jamesem Huntem w latach siedemdziesiątych. Film został oczywiście oparty na faktach i bardzo podobnie przedstawiał sceny wydarzeń, jak to było w rzeczywistości 40 lat temu. Zażarta rywalizacja pomiędzy dwoma kierowcami była ogromna do tego stopnia, że zaczęło to wpływać negatywnie na ich życie osobiste. Oboje ścigali się w najszybszych bolidach tamtych lat, ale mistrzem mógł zostać tylko jeden.

Stosunki między kierowcami zupełnie się zmieniły po tragicznym wydarzeniu z 1 sierpnia 1976. Poszkodowany w wypadku Niki Lauda doznał poparzeń twarzy i płuc. Walczył o swoje życie w szpitalu, pokazując dwa wyścigi później, że nawet to go nie zatrzyma i będzie dalej walczył o tytuł. Kierowcy zaczęli traktować siebie nawzajem inaczej. Rozmawiali ze sobą, skończyła się między nimi ta złość i chęć dopieczenia drugiemu. Jak wpływa epidemia na sport?

Rolę Niki Laudy zagrał Daniel Brühl, natomiast Jamesa Hunta zagrał Chris Hemsworth.
Polecam serdecznie ten film nie tylko fanom wyścigów i Formuły 1, ale także innym osobom, ponieważ można wynieść z akcji wiele innych, przemawiających do ludzi rzeczy.