Czy parkowanie w mieście może być tańsze? Jest na to sposób!

Opłaty za parkowanie stanowią jedną z najważniejszych pozycji w budżetach kierowców. Zwykle uiszcza się je za pośrednictwem parkomatów stanowiących obecnie stały element miejskiego krajobrazu. Czy można na tym zaoszczędzić?

Opłaty z parkomatów – nie zawsze sprawiedliwe

Pomimo że kierowcy zdążyli już przywyknąć do parkomatów i pogodzić się z koniecznością płacenia za większość postojów w mieście, temat ten nadal wzbudza sporo kontrowersji. Dzieje się tak z paru powodów – przede wszystkim dlatego, że parkomaty naliczają opłaty za każdą rozpoczętą godzinę postoju. Jeśli więc przykładowo ktoś zostawił samochód w płatnej strefie parkowania na nieco ponad godzinę, to i tak musi zapłacić za dwie godziny. Oznacza to dodatkowe wydatki, a nie jest to jedyny problem, jaki generuje parkomat. Płatność kartą nie zawsze wchodzi w rachubę, np. z uwagi na awarię terminala, a kierowca nie zawsze przecież ma przy sobie drobne na bilet.

Tańsze parkowanie w mieście – z aplikacją to możliwe!

Aplikacja AnyPark do szybkich płatności za parkowanie to ułatwienie dla wszystkich kierowców, którzy cenią sobie wygodę, a przy tym chcą zaoszczędzić za parkowanie. Podstawę jej działania stanowi system funkcjonujący w porozumieniu z zarządcami poszczególnych stref Płatnego parkowania w miastach. Partnerskie parkingi są oznaczone logo aplikacji, która często nazywana jest parkomatem w kieszeni. Opcja sekundowego naliczania to zdecydowanie największy jej atut, ponieważ dzięki temu kierowca ponosi rzeczywisty koszt postoju.

Parkowanie z aplikacją – o tym warto pamiętać!

Decydując się na korzystanie z omawianej aplikacji, należy zawsze sprawdzać, czy dane miasto lub strefa płatnego parkowania objęte są omawianą usługą. Korzyści płynące ze stosowania aplikacji nie sprowadzają się tylko do niższych opłat. Aplikacja jest wyposażona w funkcję zapamiętywania lokalizacji samochodu, w związku z czym łatwo go namierzyć na dużym parkingu. Zakończenie lub przedłużenie parkowania zajmuje z aplikacją dosłownie chwilę.