Jakie buty do biegania kupić

Bieganie jest jednym z najprostszych sposobów na rozpoczęcie aktywności fizycznej czy zrzucenie zbędnych kilogramów. Nie wymaga dużo sprzętu, a trening zajmuje mało czasu. Dzięki temu jest dostępne praktycznie dla każdego. Przed rozpoczęciem treningów warto jednak zaopatrzyć się w odpowiednie buty, które uchronią nas przed kontuzją.

Jakie buty do biegania kupić?
W pierwszej kolejności należy sprawdzić, jaki typ stopy posiadamy. Osoby z neutralnym kształtem nie będą posiadały problemów i mogą trenować w większości butów do biegania. Jednak osoby z pronacją lub supinacją, czyli z wysokim lub niskim podbiciem stopy powinny posiadać obuwie lub wkładki dopasowane do typu stopy. Brak odpowiedniego dopasowania może prowadzić do kontuzji nie tylko nóg, ale nawet i kręgosłupa. Dobry sprzedawca zapewne zwróci uwagę na to, a zatem warto pytać i kierować się przede wszystkim własnym bezpieczeństwem.

Określenie rodzaju podłoża
Kolejnym krokiem jest określenie rodzaju podłoża, po jakim będziemy najczęściej biegać. Oczywiście na rynku można znaleźć wiele butów do biegania, które są uniwersalne. Jednak jeśli z góry wiemy, że większość tras będzie betonowych lub asfaltowych, warto wybrać model dodatkowo amortyzujący i stabilizujący stopę. Z kolei jeśli zamierzamy biegać głównie w lesie i po nierównym terenie, powinniśmy postawić na model z wyprofilowaną podeszwą. Zapewni ona doskonałą przyczepność i uchroni przed przewróceniem się.

Jaki rozmiar buta?
Buty do biegania należy kupować po południu. Stopa jest wtedy odrobinę nabrzmiała. Jeśli przymierzalibyśmy buty rano, mogłoby okazać się, że podczas wieczornych biegów będą one nas uciskać. Dodatkowo należy pamiętać o odpowiednich skarpetkach, które również minimalnie powiększają stopę. Jeśli dużo będziemy biegać w pagórkowatym lub górzystym terenie warto wybrać buty o 0,5 rozmiaru za duże. Podczas zbiegów stopa przesuwa się do przodu. Buty dobrane „na styk” mogą prowadzić do kontuzji palców.

Na portalu Rabatio.com, który jest jednym z liderów w branży darmowych kodów rabatowych można znaleźć między innymi atrakcyjne kody rabatowe New Balance. To doskonała okazja, aby zaoszczędzić kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent od ceny jaką oferuje sklep. W serwisie można znaleźć również inne promocje. Są one posortowane po kategoriach, dzięki czemu użytkownik w prosty sposób jest w stanie odnaleźć interesującą go ofertę.