Jaki wybrać kask motocyklowy?

Kask, który chroni naszą głowę jest najważniejszym elementem jeśli chodzi o ubiór motocyklisty. Chroni on mózg. Na rynku znajduje się ogromny wybór kasków i marek, które je oferują. Aby wybrać odpowiedni kask, trzeba wziąć pod uwagę wiele różnych czynników.

Kaski dzielą się na integralne, szczękowe i otwarte. Jeśli jeździsz daleko, w dalekie trasy lepiej jak wybierzesz kask szczękowy. Jeśli jeździsz szybko i sportowo to koniecznie wybierz kask integralny. Jeśli masz skuter, pomyśl o kasku otwartym. Niewątpliwie najważniejszy jest materiał, z jakiego kask jest wykonany. Te najtańsze są wykonane z plastiku, który absolutnie nie ochroni Twojej głowy podczas wypadku. Najlepiej zainwestować w kask z kompozytu, który jest jednym z najlepszych materiałów.

Podczas wyboru kasku warto też zastanowić się nad tym, czy potrzebujesz jakiś dodatków do niego jak np. blenda przeciwsłoneczna. Świetnie się sprawdzi, jeśli jeździsz w dłuższe trasy lub po mieście. Jeśli jeździsz na torze, możesz nie dostać dopuszczony do jazdy w kasku z blendą.