Leasing samochodów kojarzy się nade wszystko z nowymi pojazdami, niemniej jest to usługa obejmująca również używane auta. Tego typu ofert jest na polskim rynku coraz więcej. Warto zapoznać się z tymi propozycjami i sprawdzić, na jakich zasadach można z nich korzystać.
Leasing używanego samochodu – co takiego?
Leasing samochodu to forma finansowania pojazdu bez konieczności kupowania go na własność. W zamian za odpowiednią opłatę w postaci czynszu leasingowego firma oferująca omawianą usługę udostępnia leasingobiorcy samochód. Ma prawo on z niego korzystać na zasadach określonych w umowie. Leasingobiorcą może być zarówno przedsiębiorca, jak i osoba prywatna. W praktyce leasing aut używanych nie różni się od leasingu nowych samochodów – z formalnego punktu widzenia wygląda to tak samo, inny jest jedynie przedmiot umowy. Jak podkreślają eksperci z serwisu Używane Jak Nowe, każdy leasingodawca proponuje auta na własnych zasadach, więc w zależności od firmy warunki leasingu nie będą jednakowe.
Leasing używanego samochodu – dlaczego warto?
Leasing używanego samochodu może się okazać równie atrakcyjny, co nowego pojazdu. jest to przede wszystkim świetny sposób na użytkowanie auta, którego nie trzeba – chociaż po zakończeniu umowy można – kupować na własność. Tym samym odpada szereg obowiązków i wydatków. Czynsz leasingowy jest stały, co ułatwia planowanie budżetu domowego lub firmowego. Leasingodawcy proponują względnie nowe samochody mające maksymalnie 4-6 lat. W ich ofercie da się znaleźć m.in. auta z wyższej półki, egzemplarze z mocniejszymi jednostkami napędowymi oraz pojazdy w wyższym standardzie wyposażeniowym.
Leasing używanego samochodu – gdzie skorzystać?
Wybór firmy oferujących leasing używanych samochodów jest bardzo indywidualną sprawą. Każda z nich ma swoją politykę finansowania używanych aut, dlatego najrozsądniejszym rozwiązaniem jest porównanie co najmniej kilku różnych propozycji. Ważne jest, aby pod względem ceny i zawartości umowa odpowiadała konkretnym potrzebom.
Warto przeczytać
Czy parkowanie w mieście może być tańsze? Jest na to sposób!
Używany crossover z salonu – czy warto?
Wynajem aut na minuty – czyli jak sprytnie poruszać sie po mieście?