Jazda po mieście jest dość specyficzna. Wymaga przede wszystkim odpowiedniego samochodu – nowoczesnego i funkcjonalnego. Nie trzeba posiadać go na własność, aby móc z niego skorzystać – wystarczy wynająć go w formule współdzielonej.
Współdzielone samochody na minuty – co to takiego?
Samochody na minuty są wynajmowane w systemie współdzielonych pojazdów. Oznacza to, że z jednego auta korzysta w ciągu doby kilku lub więcej kierowców. Takie samochody są przeznaczone do jazdy po mieście – nie bez powodu zatem omawiana usługa dostępna jest na terenie największych ośrodków miejskich w Polsce, ponieważ właśnie tu zapotrzebowanie na usługi transportowe jest największe. Jeden współdzielony samochód jest w stanie zastąpić nawet dziesięć prywatnych aut osobowych, co sprzyja rozładowaniu ruchu na miejskich ulicach.
Współdzielone samochody na minuty – bez aplikacji nie zaczniesz!
Usługa najmu aut na minuty jest skierowana do klientów prywatnych i biznesowych. Każdy, kto chce z niej skorzystać, powinien zacząć od zainstalowania na swoim smartfonie aplikacji PANEK CarSharing wyróżniającej się prostą i intuicyjną obsługą. Konieczne jest założenie w niej konta, przy czym wymagana jest rejestracja aktualnej karty płatniczej oraz przesłanie skanu ważnego prawa jazdy. Należy zwrócić uwagę na to, aby dane podane w formularzu rejestracyjnym były takie same, jak na prawie jazdy.
Współdzielone samochody na minuty – to musisz wiedzieć!
Na flotę firm carsharingowych składają się auta przeznaczone do jazdy mieście. Nie tworzą jej m.in. pojazdy dostawcze czy luksusowe samochody – Warszawa to doskonały przykład lokalizacji, gdzie można je wypożyczyć na krótki lub długi okres, w zależności od konkretnych potrzeb. Decydując się na użytkowanie aut na minuty, kierowca sporo zyskuje. Przede wszystkim płaci tylko za czas przejazdu i pokonany dystans. Nie ponosi wydatków, jakie wiążą się z posiadaniem pojazdu na własność, a więc m.in. kosztu zakupu paliwa i ubezpieczenia, a ponadto kosztów serwisu, przeglądu i wymiany opon.
Warto przeczytać
Czy parkowanie w mieście może być tańsze? Jest na to sposób!
Używany crossover z salonu – czy warto?
Leasing używanych samochodów – na czym polega i jakie ma zalety?